Gode nyheter for alle våre kunder med solceller, eller de som vurderer å installere; Vi betaler 80 øre per kwh for overskuddsproduksjon for privatpersoner også i 2018!
Ute er det fremdeles vinter, men det bærer mot vår og solcellene har våknet opp igjen fra vinterdvalen. For å gi våre kunder en god og forutsigbar investering i solcelleanlegget sitt betaler vi også i år 80 øre per kwh som selges ut på det lokale strømnettet og dyttes videre til naboen.
Fordi kortreist strøm gjør seg best der folk er og fordi vi tror på det grønne skiftet.
Har du lest om Svein Roald Hansen, stortingspolitikeren fra Fredrikstad som har installert solceller på familiehjemmet i Fredrikstad? Les om hans motivasjon for solceller her.
Hos oss er det Torbjørn som er solcellesjefen, og du kan når som helst spørre ham om det du måtte ha på hjertet om solceller. Han har selv et ganske stort anlegg og har kjent alle problemstillinger på kroppen både som fagmann og privatperson!
Del gjerne, og besøk oss på Facebook!